Metoda McKenzie

Masaż w Health & Beauty Konin

Dobroczynne efekty, jakie niesie ze sobą dobrze wykonany masaż, znane są w tradycyjnej medycynie od dawna. Odpowiednia technika ugniatania, rozcierania czy delikatnego masowania pozwala rozluźnić poszczególne partie mięśnie, poprawić krążenie, może przynieść także odprężenie. W Health & Beauty Konin stosujemy masaż i lecznicze zabiegi, wspierając powrót do formy po kontuzjach czy zabiegach. Masaże i zabiegi wykonuje profesjonalny zespół, dzięki czemu terapia tego rodzaju jest bezpieczna i przynosi szybko odczuwalne efekty.

Metoda McKenzie

Metoda McKenziego to jedna z najbardziej skutecznych metod leczenia zespołów bólowych kręgosłupa. Została opracowana przez Robina McKenziego. Jej głównym czynnikiem wyróżniającym się na tle innych metod jest nie ograniczanie się tylko do zlikwidowania dolegliwości bólowych kręgosłupa. Celem jest także znalezienie przyczyny bólu i przeciwdziałanie późniejszym nawrotom.
Metoda opiera się na szerokiej diagnostyce polegającej w dużej mierze na wywiadzie, badaniu przedmiotowym, w którym ocena diagnostyczna bazuje na znajomości wzorców objawów oraz analizie ich zmienności.

  • powtarzane ruchy wykorzystywane do oceny i leczenia pacjenta
  • akcent położony na niezależność pacjenta
  • wykorzystywanie minimum interwencji ze strony terapeuty
  • wykonywanie odpowiednich ćwiczeń w celu zwalczania bólu i jego nawrotów
  • indywidualnie dobierany zestaw ćwiczeń, który należy stosować również w domu
  • skupienie dużej uwagi na edukację pacjenta – zaangażowanie pacjenta w proces leczenia daje najlepsze rezultaty
30min 65 zł
60min 110 zł

Umów się na wizytę